Wybielanie zębów

W naszym gabinecie w Legnicy pomagamy uzyskać olśniewający uśmiech poprzez innowacyjny zabieg laserowego wybielania zębów. Efekty są natychmiastowe i trudno przejść obok nich obojętnie. Wykonanie tego zabiegu w gabinecie stomatologicznym gwarantuje uzyskanie najlepszego rezultatu – czyli wybielenie zębów nawet o kilkanaście odcieni, a także profesjonalne wykonanie zabiegu oraz fachową opiekę w jego trakcie.

Laserowe wybielanie zębów to zabieg efektywny, szybki i całkowicie bezpieczny

Laserowe wybielanie zębów to zabieg najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny spośród innych tego typu dostępnych na rynku medycznym. Zdecydowanie się na wybielenie zębów poprzez zwiększenie stężenia środka wybielającego nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ może spowodować podrażnienie tkanek miękkich i doprowadzić do nadwrażliwości zębów. Podobnie jak stosowanie różnych metod wybielania jednocześnie oraz poddawanie zębów kolejnym zabiegom bezpośrednio po sobie bez zachowania wymaganego odstępu czasu pomiędzy nimi. Takie postępowanie nie tylko naraża tkanki miękkie na podrażnienia, ale także osłabia szkliwo i może prowadzić do zażółcenia lub zszarzenia zęba – czyli skutków odwrotnych od pożądanych.

Kilka słów o wyższości wybielania laserowego nad wykorzystaniem lamp LED

Dostępnych jest obecnie wiele możliwości profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie dentystycznym. Wykonuje się je z wykorzystaniem lamp (Beyond, ZOOM!), lasera diodowego lub neodymowo-yagowego (Q-switch). Emitowane przez te urządzenia światło aktywuje specjalistyczny środek wybielający, którym uprzednio pokryte zostały zęby, co pozwala na uzyskanie natychmiastowego efektu. Laserowe wybielanie zębów jest metodą bardziej skuteczną niż lampy LED, ponieważ, aby rozjaśnić kolor szkliwa o kilkanaście tonów, wystarcza jeden zabieg, podczas gdy jednorazowy zabieg naświetlania zębów lampą LED rozjaśnia je jedynie o kilka odcieni.

wybielone lśniące białe zęby

Emitowane w trakcie zabiegu światło o wysokiej częstotliwości jest filtrowane przez kilkanaście światłowodów oraz przez specjalny układ optyczny, co eliminuje szkodliwe działanie światła podczerwonego i ultrafioletowego. Jest to najbardziej zaawansowany system filtrujący spośród dostępnych na rynku. Uzyskiwany efekt tzw. zimnego światła nie zagraża życiu ani zdrowiu pacjenta. Wydzielana podczas zabiegu niska temperatura zapewnia mu natomiast wysoki komfort.

Bielsze zęby w ciągu godziny

Zabieg polega na pokryciu zębów warstwą organicznego żelu wybielającego, który poddaje się następnie działaniu specjalistycznego akceleratora halogenowego. Emituje on światło niebieskie o bardzo wysokiej częstotliwości, pod wpływem którego dochodzi do rozbicia znajdujących się w żelu związków nadtlenku wodoru. Przechodzą one przez szkliwo do zębiny, jednocześnie utleniając znajdujące się w niej przebarwienia. Długa fala emitowana przez wiązkę lasera umożliwia skuteczne usunięcie nawet tych przebarwień, które położone są głęboko i istnieją od dawna. Podobny sposób działania charakteryzuje wybielanie zębów za pomocą lamp LED, jednakże emitowane przez nie światło sięga jedynie powierzchniowych warstw szkliwa, wskutek czego utlenieniu ulegają tylko przebarwienia położone w tym obszarze.

Światło lasera emitowane jest w postaci dobrze uformowanej i uporządkowanej wiązki. Niektóre lasery umożliwiają także nałożenia na urządzenie końcówki rozpraszającej światło, dzięki której pada ono równomiernie na całą ćwiartkę łuku zębowego.

Dzięki użyciu lasera dochodzi do usunięcia głębokich przebarwień, które wniknęły w strukturę zęba za sprawą codziennego spożywania kawy, herbaty czy produktów spożywczych zawierających barwniki. Cała procedura trwa 15 minut i jest powtarzana trzykrotnie. W konsekwencji zęby pacjenta stają się od razu po zabiegu białe i lśniące, a efekt wybielania utrzymuje się, przy odpowiedniej higienie jamy ustnej, nawet do 2 lat. Jego długość jest uzależniona także od prowadzonego trybu życia i nawyków żywieniowych.

Efekty i zalecenia pozabiegowe

Ważne jest to, że po zabiegu laserowego wybielania zęby nie stają się, wbrew powszechnej opinii, bardziej podatne na przebarwienia. Jedynym nieznacznie uciążliwym skutkiem może być ich przejściowa nadwrażliwość, która ustępuje zwykle po 24 godzinach od zabiegu oraz konieczność wystrzegania się spożywania w ciągu 48 godzin po zabiegu takich produktów spożywczych jak: kawa, herbata, ciemne soki i barwione pokarmy. Aby jak najdłużej cieszyć się uzyskanym efektem, należy zachować przez okres około 2 tygodni po zabiegu białą dietę oraz pić dużo wody mineralnej.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu laserowego wybielania zębów

Zabieg ten polecany jest dla osób, które oczekują szybkich oraz długo utrzymujących się efektów, posiadają silne lub powstałe przed wieloma laty przebarwienia lub piją dużo kawy, mocnej herbaty oraz napojów o intensywnych barwach.

Do przeciwwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu należą:

  • wiek poniżej 16 lat,
  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • stosowanie terapii z preparatami lub metodami fotouczulającymi (leczenie metodą PUVA, fotochemioterapia, przyjmowanie środków z dziurawcem),
  • znaczne uszkodzenie szkliwa.

Ważne jest, aby przed zabiegiem wyleczyć wszystkie ubytki w zębach. Natomiast by uniknąć bólu w trakcie zabiegu, który może wystąpić jako efekt chemicznego lub termicznego podrażnienia tkanek przez światło lasera, wskazane jest zastosowanie lasera biostymulacyjnego podnoszącego poziom progu odczuwania bólu.

Wiemy, jak przywrócić Państwa uśmiechom wymarzoną biel – zapraszamy do gabinetów naszych specjalistów w Legnicy, którzy skonsultują stan Państwa zębów i optymalnie dobiorą parametry zabiegu laserowego wybielania.

Kontakt

STOMATOLOGIA Marcin Pietrzycki
ul. Kosmiczna 13/1
59-220 Legnica
Tel: (76) 8524 999

Wizyta w gabinecie

Umów się już dziś na wolny termin w naszym gabinecie stomatologicznym:

Marcin Pietrzycki
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
poniedziałek 8.00 – 14.00
wtorek 11.00 – 19.00
środa 11.00 – 19.00
czwartek 15.00 – 21.00

Szymon Baciński
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
poniedziałek 15.00 – 21.00
czwartek 8.00 – 14.00
piątek 15.00 – 21.00