Medycyna estetyczna

Z biegiem lat na naszej twarzy pojawiają się oznaki upływającego czasu. Powodują je zarówno przesunięcia fundamentu kostnego, ale także migracja tkanek miękkich, w wyniku których na twarzy pojawiają się zmarszczki, bruzdy, a skóra traci blask i koloryt. Dzięki zdobyczom medycyny estetycznej, oferującej cały wachlarz zabiegów antystarzeniowych, możemy w naszym gabinecie zaproponować Państwu także wykonanie serii zabiegów kondycjonujących skórę twarzy.

zabieg medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna w parze ze stomatologią

Dzisiejsza stomatologia pozwala w sposób trwały wzmocnić fundament kostny twarzy. Dzięki możliwościom odtworzenia brakującego uzębienia, wyrównania wad zgryzu czy wyprostowaniu zębów zyskujemy nie tylko olśniewający uśmiech, ale także podkreślamy owal twarzy, która wskutek powyższych zabiegów nabiera estetycznych rysów. Niestety zabiegi te nie wpływają na poprawę kondycji skóry, która wraz z upływem lat zaczyna potrzebować specjalnego traktowania.

W naszym gabinecie w Legnicy eliminujemy oznaki starzenia całościowo. W tym celu łączymy techniki stomatologiczne z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Uważamy, że aby spowolnić procesy starzenia, należy działać kompleksowo – zarówno na fundament kostny twarzy, jak i na pokrywającą go skórę. W naszej ofercie znajdą Państwo zatem także dyskretne zabiegi, które, w zależności od indywidualnych potrzeb, mają na celu odmłodzenie lub estetyczną korektę rysów twarzy.

Zabiegi medycyny estetycznej spowalniają oznaki starzenia

Lekarz stomatolog, wykonujący na co dzień precyzyjne zabiegi stomatologiczne, posiada doskonałe predyspozycje do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jego zawodowa dokładność oraz wiedza z zakresu budowy twarzy i fizjologii jej tkanek miękkich, stanowią doskonałe połączenie i pozwalają na stworzenie szerokiej oferty gabinetu dentystycznego, jeszcze do niedawna kojarzonego wyłącznie ze stomatologią w wąskim tego słowa rozumieniu.

Podążając z duchem czasu, wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom, oferując w naszym gabinecie – cieszące się coraz większą popularnością – zabiegi z użyciem botoksu, kwasu hialuronowego, a także rewitalizujące zabiegi mezoterapii igłowej. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą medycyny estetycznej – tu pomagamy zachować piękny wygląd przez lata.

Medycyna estetyczna a zmiany estetki twarzy związane z wiekiem

  • Po 25 roku życia uwidoczniają się pierwsze symptomy upływu czasu: zmarszczki dosłoneczne i kurze łapki. W tym momencie najważniejszą kwestią zapobieganie ich pogłębianiu się. W tym celu przeprowadzane są zabiegi mezoterapii kwasem hialuronowym, przywracające skórze elastyczność, jędrność, słowem: młodszy wygląd.
  • Pomiędzy 30 a 40 rokiem życia zauważalne stają się głębsze zmarszczki w postaci pionowych linii między brawami czy na czole, wyraźniej zarysowują się bruzdy nosowo-wargowe, opadają kąciki ust. Twarz wygląda na postarzałą i zmęczoną. Zabiegi mesoliftu są już niewystarczające; należy je uzupełnić wypełnianiem kwasem hialuronowym. Dzięki temu możliwe spłycenie zmarszczek, zapobieganie ich ponownemu pogłębianiu, pobudzenie regeneracji skóry.
  • W kolejnej dekadzie życia rozpoczyna się fizjologiczne obniżanie poziomu estrogenów (żeńskich hormonów płciowych), mające wpływ na zanikanie włókien kolagenu i elastyny w tkance skórnej, w wyniku czego staje się ona wiotka, pogłębiają się zmarszczki i powstają głębokie fałdy. By je wypełnić i łagodzić widoczne symptomy starzenia, zaleca się gęste preparaty wypełnieniowe na bazie kwasu hialuronowego.

Jakimi zmarszczkami zajmuje się medycyna estetyczna?

Zmarszczki dzielą się na dynamiczne, czyli związane z mimiką, oraz statyczne wynikają z naturalnego upływu czasu, wiotczenia włókien kolagenowych i są widoczne bez względu na mimikę. Wpływ na ich zaawansowanie mają czynniki środowiskowe oraz tryb życia. Oto, jakimi zmarszczkami i w jaki sposób zajmujemy się w naszym gabinecie:

  • głębokie, poziome zmarszczki na czole – związane z mimiką, szczególnie uwidaczniają się u osób, które mają dobrze wyćwiczony mięsień czołowy. Zabieg polega na wstrzyknięciu botoksu, prowadzącemu do osłabienia tych mięśni. Po kilkunastu dniach od jego wykonania skóra wygładza się;
  • zmarszczka pionowa pomiędzy brwiami, zwana lwią zmarszczką – najczęściej jest to pojedyncza linia, ale zdarza się, że pojawiają się dwie lub trzy; sprawiają one, że twarz nieintencjonalnie przybiera groźny wyraz, sprawia wrażenie zatroskanej, zmęczonej. Ich zniwelowanie za pomocą botoksu, niekiedy w połączeniu z wypełnieniem kwasem hialuronowym, przywraca twarzy świeży, pogodny wygląd;
  • kurze łapki pod oczami oraz w okolicy skroniowej są jedną z pierwszych oznak wiotczenia skóry. Podany w ich okolicy botoks powoduje ich spłycenie i wygładzenie skóry;
  • zmarszczki pionowe nad górną wargą, zwane zmarszczkami palacza, chociaż pojawiają się nie tylko u osób palących, najłatwiej zauważalne są po ułożeniu ust „jak go gwizdania”. Uwidaczniają się po ukończeniu 45 roku życia. Doskonałe efekty przynosi ich wypełnienie kwasem hialuronowym, uzupełnione najczęściej niewielkim powiększeniem warg i wypełnieniem ich kącików. Tego typu kompleksowy zabieg można wykonać równocześnie w znieczuleniu ust typu stomatologicznego;
  • fałdy nosowo-wargowe biegną od skrzydełek nosa do kącików ust i są naturalnym zagłębieniem skóry twarzy. Bywa jednak, że już u młodych osób, są zbyt głębokie, przez co stwarzają wrażenie opadających policzków. Wypełnienie ich preparatami na bazie kwasu hialuronowego przywraca twarzy harmonię rysów;
  • fałdy marionetki biegną pionowo w dół od kącików ust, ograniczając bródkę. Efekt ich wygładzenia uzyskuje się poprzez aplikację gęstego kwasu hialuronowego;
  • opadające kąciki ust sprawiają, że twarz wygląda na smutną, zmęczoną, dodatkowo z wiekiem wargi stają się mniej wypełnione, co ten efekt potęguje do tego stopnia, że nawet doskonały makijaż nie jest w stanie tego zatuszować. Pomocne okaże się w takich sytuacjach wypełnienie i uniesienie kącików ust kwasem hialuronowym, przywracające całej twarzy pogodny wygląd.

Dzięki kompleksowym działaniom z zakresu medycyny estetycznej nasi lekarze w zauważalny sposób poprawiają zadowolenie swoich Pacjentów z własnego wyglądu. Zapraszamy na konsultacje do naszego legnickiego gabinetu wszystkich, którzy chcieliby dobrze wyglądać i świetnie się czuć.

Kontakt

STOMATOLOGIA Marcin Pietrzycki
ul. Kosmiczna 13/1
59-220 Legnica
Tel: (76) 8524 999

Wizyta

Umów się już dziś na wolny termin z lekarzem medycyny estetycznej

Marek Łuciuk
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
terminy indywidualne