Leczenie migreny botoksem

Migrena jest dolegliwością, która skutecznie może uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie i obniżyć jakość życia. Nawracający, długotrwały i intensywny ból głowy oraz towarzyszące mu objawy ograniczają aktywność, obniżają samopoczucie i wielokrotnie alienują z życia towarzyskiego.

Z najnowszych badań oraz zdobytego dotychczas przez lekarzy doświadczenia wynika, że toksyna botulinowa, powszechnie znana jako botoks, może w wysokim stopniu ograniczyć migrenowe bóle głowy.

migrena u młodej kobiety

Jak toksyna botulinowa eliminuje migrenowe bóle głowy?

Zabieg polega na wstępnym sprecyzowaniu, które partie mięśni głowy narażone są najbardziej na promieniujący ból oraz na wstrzyknięciu do wybranych partii mięśni odpowiedzialnych za ból preparatu zawierającego botoks, który je rozluźnia i blokuje, zapobiegając tym samym ich skurczom, leżącym u podłoża dolegliwości migrenowych. Uzyskana w ten sposób blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez okres od 4 do 6 miesięcy. Tym samym efekt leczenia można zaklasyfikować jako długotrwały, ale jednak nie permanentny.

Botoks pomaga w przypadku 80% migrenowych bólów głowy

Sam zabieg trwa jedynie kilkanaście minut. Nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji. Powrót do codziennej aktywności jest natychmiastowy. To ważne, że przeprowadzenie tej procedury nie niesie za sobą także żadnych skutków ubocznych. Efekty leczenia są obserwowane po około tygodniu od zabiegu. Może być on powtarzany wielokrotnie i jest skuteczny w leczeniu migren w ponad 80% przypadków. U więcej niż 50% pacjentów napady migren zostają zahamowane, a u pozostałych co najmniej dwukrotnie zmniejsza się ich natężenie i częstotliwość.

Zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami – skutecznie pomożemy z dolegliwościami migrenowymi, by znów mogli się Państwo cieszyć pełnią życia.

Kontakt

STOMATOLOGIA Marcin Pietrzycki
ul. Kosmiczna 13/1
59-220 Legnica
Tel: (76) 8524 999

Wizyta

Umów się już dziś na wolny termin z lekarzem medycyny estetycznej

Marek Łuciuk
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
terminy indywidualne