Powiększanie warg

Na piękny uśmiech składają się nie tylko równe i lśniące zęby. Tworzą go także otaczające je usta. Nie każdy jednak może cieszyć się jędrnymi i pełnymi wargami. Współczesna medycyna estetyczna przychodzi z pomocą wszystkim tym, którzy chcieliby zwiększyć ich objętość, uzyskując efekt ich powiększenia i ujędrnienia. Tego typu zabiegi z wykorzystaniem preparatów kwasu hialuronowego oferujemy Państwu w prowadzonym przez nas gabinecie.

Powiększanie warg to propozycja dla tych, którzy nie są usatysfakcjonowani ich naturalnym kształtem

powiększone kobiece wargiZabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Polega na wprowadzeniu w czerwień wargową ust lub ich kontur odpowiednich dawek kwasu hialuronowego w formie żelu. Kwas hialuronowy to polisacharyd obecny w skórze i innych tkankach naszego organizmu, pomagający utrzymywać odpowiednie nawilżenie oraz właściwą elastyczność skóry. Dlatego jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i nie powoduje alergii.

Po podaniu preparatu obecny w nim kwas hialuronowy wiąże wodę, powiększając, a tym samym odpowiednio modelując usta. Poprawia się stan ich nawilżenia, zwiększa się ich objętość. Dzięki zabiegowi możliwe jest:

  • modelowanie konturu ust,
  • podniesienie ich kącików,
  • zwiększenie objętości obu warg lub jednej z nich,
  • korekcja asymetrii.

Przed zabiegiem: 3 dni wcześniej nie należy zażywać aspiryny i leków przeciwzapalnych. Tego samego dnia należy unikać wysiłku fizycznego oraz nagrzewania ciała (na słońcu, w solarium, w saunie). Przed samym zabiegiem należy dokładnie zmyć z ust makijaż.

Uwaga! U osób ze skłonnością do opryszczki zaleca się przyjmowanie Heviranu minimum przez 3 dni przed zabiegiem.

Powiększanie warg to zabieg efektywny oraz bezpieczny

Przebieg: zabieg jest krótki, często trwa wręcz kilkanaście minut. Zabieg jest bezbolesny, bowiem wykonujemy go w znieczuleniu, ze względu na wyjątkowe ukrwienie i unerwienie tej części ciała. Stosujemy maść lignokainowo-tetrakainową bądź blokadę stomatologiczną. Po wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym lekarz rozmasowuje miejsce iniekcji, dzięki czemu substancja zostaje równomiernie rozprowadzona w tkance. Aplikujemy też preparaty z witaminą K, by ograniczyć możliwość pojawienia się drobnych siniaczków.

Efekt: jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy – zależy to od predyspozycji organizmu.

Niewielki i nieuciążliwe skutki uboczne nie powodują wyłączenia pacjenta z życia codziennego. Należą do nich: delikatne zaczerwienienie i obrzęk skóry w okolicach miejscach iniekcji, które ustępują po około 2 dniach, a także niewielkie zgrubienia, które także mijają w ciągu kilku dni.

Po zabiegu: zaleca się unikanie przebywania w temperaturach poniżej zera, ekspozycji skóry na słońce oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego stosowane w naszym gabinecie do powiększania ust:

  • Emervel Lips,
  • Juvederm Ultra Smile, Volbella, Volift,
  • Restylane Lip Volume,
  • Stylage Lips,
  • Teosyal Kiss.

Kontakt

STOMATOLOGIA Marcin Pietrzycki
ul. Kosmiczna 13/1
59-220 Legnica
Tel: (76) 8524 999

Wizyta

Umów się już dziś na wolny termin z lekarzem medycyny estetycznej

Marek Łuciuk
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
terminy indywidualne