Wypełnianie zmarszczek

Skóra osób młodych zawiera duże ilości kwasu hialuronowego, który sprawia, że jest ona elastyczna i napięta. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego ulega redukcji, co wraz z towarzyszącym mu spadkiem zawartości wody w skórze powoduje spadek jej elastyczności oraz pojawienie się pierwszych oznak starzenia. Oznaki te, choć niewielkie, potrafią skutecznie popsuć nastrój oraz obniżyć pewność siebie. Mowa tu o wszelkiego rodzaju zmarszczkach, bruzdach czy nierównościach i zagłębieniach. Odpowiedzią na te problemy są zabiegi polegające na wypełnieniu zmarszczek preparatem kwasu hialuronowego, które oferujemy Państwu w naszym gabinecie. Zabieg polecamy dla wszystkich osób już od 30 roku życia.

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym to świetny sposób na przywrócenie skórze młodości

Stosowane przez nas podczas zabiegu preparaty uzupełniają niedobory kwasu hialuronowego, dzięki czemu zmarszczki się wypełniają, a zagłębienia skóry redukują. Po aplikacji preparatu przywrócona zostaje podpora tkanek miękkich twarzy, co powoduje szybką poprawę napięcia skóry. Twarz nabiera zdrowego młodzieńczego i naturalnego wyglądu, a kondycja skóry się poprawia.

zauważalna redukcja zmarszczek

Zalety zabiegów wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy działa nie tylko przeciwzmarszczkowo. Jest polisacharydem naturalnie występującym w tkankach organizmu ludzkiego, a zatem nie powoduje alergii i nie wymaga próby uczuleniowej. Stabilizuje naturalnie występujący w skórze hialuronian, powodując wydłużenie jego właściwego działania. Dzięki higroskopijnym właściwościom (cząsteczka kwasu wiąże do 40 razy więcej wody niż sama waży) utrzymuje właściwy stopień nawilżenia tkanek. Cząsteczki kwasu umożliwiają transport substancji odżywczych w głąb skóry, a ich obecność pobudza produkcję kolagenu, który wraz z elastyną i kwasem hialuronowym odpowiada za jej elastyczność i sprężystość.

Wypełnianie zmarszczek to zabieg skuteczny oraz bezpieczny

Przebieg: preparaty hialuronowe mają postać krystalicznego żelu o dużych właściwościach plastycznych, który po wprowadzeniu pod skórę daje naturalne efekty. Podaje się je bardzo cienkimi igłami, przez co minimalizowane są odczucia bólowe. Ilość preparatu używanego podczas jednego zabiegu dostosowywana jest przez nas indywidualnie do każdego pacjenta, stanu jego skóry, oczekiwań oraz potrzeb.

Przed zabiegiem z wykorzystaniem wypełnienia na bazie kwasu hialuronowego: 7 dni wcześniej należy – po konsultacji z lekarzem prowadzącym – odstawić leki hamujące agregację płytek krwi; minimum 5 dni wcześniej należy zaprzestać przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, a także preparatów ziołach typu Gingko Biloba.

W dniu zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego oraz narażania się na znaczne wahania temperatury otoczenia (sauna, łaźnia parowa, solarium). Zaleca się także zrezygnowanie z nakładania makijażu i wykonywania czynności niosących ryzyko infekcji: dotykania i pocierania miejsca iniekcji.

Objawy niepożądane: bezpośrednio po zakończeniu procedury mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia, mały obrzęk i lekkie uczucie rozpierania w miejscu aplikacji, nadwrażliwość w miejscy iniekcji. Objawy te jednak nie są uciążliwe bowiem ustępują same po kilku dniach (w ciągu 72 godzin), a zatem nie eliminują z codziennego życia. Niekiedy może pojawić się niewielkie zgrubienie utrzymujące się kilka tygodni.

Zalecenia po zabiegu: przez pierwsze 48 godzin należy unikać nadmiernej mimiki, nie wolno korzystać z sauny, łaźni parowych, solarium czy kriokomory. Nie jest wskazane dłuższe przebywanie na słońcu oraz w temperaturze poniżej zera. Miejsce zabiegu powinno być utrzymywane w szczególnej czystości. Należy na to zwrócić uwagę przez kolejne 2 tygodnie. Przez 3 dni po zabiegu lepiej zrezygnować z pływania i podejmowania nadmiernego wysiłku fizycznego. W ciągu 4 tygodni należy zrezygnować z przeprowadzania zabiegów laseroterapeutycznych w okolicy podania wypełnienia hialuronowego. Czas ten ulega wydłużeniu w przypadku planowanego stosowania technik polegających na rozgrzaniu skóry właściwej, by stymulować produkcję kolagenu – prowadzić one mogą do szybszego wchłonięcia podanego uprzednio preparatu hialuronowego. Wszystkie wątpliwości należy skonsultować z lekarzem.

Efekt: wstępny efekt widoczny jest już po kilkunastu dniach, kiedy preparat zaczyna wbudowywać się w tkankę, a ostateczny, który utrzymuje się przez pół roku, po około 2 tygodniach. Zabieg można powtarzać wielokrotnie, by optymalizować efekty wizualne.

Średni okres utrzymywania się rezultatów zabiegu wynosi od 6 do 12 miesięcy i uzależniony jest od: wieku, właściwości skóry, trybu życia (ekspozycja na promienie UV, palenie tytoniu), właściwości zaaplikowanego produktu, miejsca iniekcji. Można go wydłużyć, stosując kolejne wstrzyknięcia.

 • Wygładzanie zmarszczek, korekcja rysów twarzy – efekt widoczny jest przez 6-12 miesięcy.
 • Powiększanie ust – rezultat utrzymuje się około 6 miesięcy.
 • W ciągu 9-12 miesięcy od podania kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu.

Przeciwwskazania do zabiegów wypełniania zmarszczek preparatami na bazie kwasu hialuronowego:

 • choroby alergiczne,
 • problemy skórne w miejscu planowanej iniekcji (trądzik, stany zapalne, opryszczka),
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych, podrażnień, infekcji,
 • bielactwo, łuszczyca,
 • zaburzenia odporności,
 • choroby autoimmunologiczne (zesztywniające zapalenie stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, choroba Gravesa-Basedowa, syndrom Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego),
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • porfiria, epilepsja,
 • choroba nowotworowa.

Zabieg nie będzie mógł zostać wykonany u osób niepełnoletnich oraz u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

UWAGA! Należy zachować minimum 3-tygodniwy odstęp czasowy między aplikacją kwasu hialuronowego a innymi metodami odmładzana skóry, takimi jak: iniekcje botoksu, laseroterapia, mikrodermabrazja, peelingi chemiczne.

Zabiegi wykonywane z użyciem kwasu hialuronowego:

 • modelowanie twarzy,
 • modelowanie konturu, wypełnianie, powiększanie ust,
 • modelowanie ciała (piersi, pośladki),
 • modelowanie i odmładzanie dłoni,
 • wypełnianie zmarszczek i bruzd,
 • redukowanie zmarszczek – głównie tych, które nie poddają się działaniu potoku,
 • wypełnianie fałdów nosowo-wargowych,
 • redukowanie promienistych zmarszczek wokół warg,
 • noszenie obniżonych kącików ust,
 • ujędrnianie i odmładzanie skóry twarzy, szyi, dłoni,
 • usuwanie objawów starzenia,
 • wypełnianie tkankowych ubytków pourazowych i pooperacyjnych.

Kontakt

STOMATOLOGIA Marcin Pietrzycki
ul. Kosmiczna 13/1
59-220 Legnica
Tel: (76) 8524 999

Wizyta

Umów się już dziś na wolny termin z lekarzem medycyny estetycznej

Marek Łuciuk
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
terminy indywidualne