Skaner wewnątrzustny CS3500

W naszym gabinecie wykorzystujemy nowoczesny, wewnątrzustny skaner CAD/CAM, aby zapewnić pacjentom najwyższy komfort i jakość odbudowy utraconych zębów.

Skaner Carestream CS 3500 został nagrodzony w 2014 roku na Targach KRAKDENT Medalem Najwyźszej Jakości w kategorii Sprzęt, Aparatura Diagnostyczno-Zabiegowa i Instrumentarium Stomatologiczne.

CO GO WYRÓŻNIA?

CS 3500 posiada unikalny system naprowadzania światła podczas procesu skanowania obrazu. Skaner oferuje wysokiej rozdzielczości kamerę 2D, dzięki której mogą być robione zdjęcia w naturalnych kolorach w formacie .Jpg. Oprócz zapisywania obrazów 2D, CS 3500 zapisuje również wysokiej rozdzielczości obrazy 3D, które mogą pomóc dentyście w wizualizacji naturalnej struktury zęba oraz tkanek miękkich dzięki czemu łatwiej wyznaczyć granice preparacji.

Skaner charakteryzuje się wysokim kątem skanowania do 45 stopni oraz głębią skanu od -2 do 13 mm. Funkcje te pomagają uczynić proces skanowania wydajnym oraz bardziej precyzyjnym.

CS 3500 wykonuje kolorowe obrazy 3D w wysokiej rozdzielczości(1024 x 768).

Koloroweo brazy 3D pozwalają lekarzowi łatwo wyznaczyć granice preparacji i określić różnice między naturalną strukturą zęba i uzupełnieniem. To sprawia, że ​​planowane uzupełnienie będzie bardziej dokładne.

W innych skanerach wewnątrzustnych, użytkownicy muszą oglądać obraz na monitorze podczas skanowania w celu zapewnienia, że zdjęcia zostały zrobione dokładnie.

CS 3500 ma system naprowadzania, który pozwala lekarzowi koncentrować się na ustach pacjenta, a nie na monitorze. Wykorzystuje kolorowe światła do kierowania lekarza w procesie skanowania obrazu.

Konkurencyjne skanery wewnątrzustne posiadają stałe końcówki, które nie mogą być sterylizowane w autoklawie.

CS 3500 posiada odpinane końcówki, które mogą być sterylizowane w autoklawie do ośmiu razy. Ponieważ jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich ust, końcówki skanera dostępne są w dwóch rozmiarach, standardowy dla dorosłych i mały dla dzieci.