Laserowe podcięcie wędzidła

wedzidlo-caloscPodcięcie wędzidła należy do zabiegów na tkankach miękkich, które wykonujemy w naszym gabinecie przy użyciu lasera. Jest to zabieg szybki, bezbolesny i bezkrwawy, a tym samym gwarantujący maksymalnie wysoki komfort dla pacjenta, zaś dla lekarza stomatologa – dużo lepszą widoczność pola zabiegowego niż przy użyciu tradycyjnego skalpela.

Kiedy wskazane jest laserowe podcięcie wędzidła

Wędzidełko jest pasmem tkanki łącznej łączącej wargę lub język z wyrostkiem zębodołowym. Gdy jest zbyt grube lub zbyt krótkie albo położone zbyt blisko zębów, może sprawiać problemy logopedyczne lub związane z estetyką, ustawieniem zębów czy też z właściwym utrzymaniem protez. Zwłaszcza nieprawidłowo osadzone wędzidło języka ogranicza w różnym stopniu jego ruchomość.

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi polegające na podcięciu zbyt krótkiego wędzidełka (tzw. frenulotomia) lub wycięciu zbyt dużego, a następnie przemieszczeniu go i wszyciu we właściwym miejscu (tzw. frenulektomia).

Laserowe podcięcie wędzidła to zabieg na miarę osiągnięć medycyny XXI wieku

wedzidlo1Zabieg ten przeprowadza się przede wszystkim u dzieci. Nie wyklucza to jednak jego wykonania u osoby dorosłej. Wbrew powszechnym obawom nie pojawiają się później problemy z wymową, potocznie nazywane „seplenieniem”. Przeciwnie – prawidłowo przeprowadzony zabieg wpływa na poprawę wymowy zaburzonej wskutek niewłaściwego umiejscowienia wędzidła.

Rany po takim zabiegu goją się znacznie szybciej niż po tradycyjnej chirurgicznej ingerencji i nie pozostawiają blizn. Powikłania w zasadzie nie występują. Dodatkowo laser ma hemostatyczne działanie, doceniane w szczególności przy zabiegach rozległych, przeprowadzanych w silnie unaczynionych tkankach oraz u pacjentów borykających się z zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Ze względu na swoje zalety, zabiegi z użyciem lasera na dobre zagościły w gabinetach dentystycznych. My także z przyjemnością z niego korzystamy, obserwując natychmiastowe efekty jakie przynosi jego zastosowanie.