Protetyka cyfrowa CAD/CAM

Protetyka to dział wiedzy z pogranicza medycyny i techniki, który zajmuje się uzupełnianiem ubytków tkankowych, narządowych lub czynnościowych za pomocą materiału zastępczego. Protetyka stomatologiczna ukierunkowana jest zatem na odtworzenie braków zębowych w celu zapewnienia prawidłowych warunków zgryzowych. Uzupełnienia protetyczne mogą być stałe (m.in. korony i mosty), ruchome (wszelkiego rodzaju protezy) oraz kombinowane ( protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi).

Protetyka cyfrowa to rozwiązanie przyszłości dostępne już dziś

Protetyka cyfrowa należy do najnowszych osiągnięć współczesnej stomatologii. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym oraz wysokiej klasy urządzeniom odbudowa protetyczna może dziś być projektowana komputerowo. Eliminuje to mało komfortową konieczność pobrania od pacjenta wycisku, w oparciu o który odlewany był tradycyjny model gipsowy odwzorowujący uzębienie, i na podstawie którego wykonywane było finalne wypełnienie ubytku.

Obecnie za pomocą wewnątrzustnego skanera optycznego uzyskiwany jest przestrzenny obraz zębów. W związku z tym, że jest on trójwymiarowy, można go oglądać z każdej strony. Dzięki temu rozwiązaniu pacjent na monitorze może zobaczyć swoje przyszłe uzębienie oraz brać udział w jego tworzeniu. Zaprojektowane uzupełnienie jest następnie komputerowo frezowane z bloku materiału protetycznego z najwyższą precyzją. Otrzymane w ten sposób uzupełnienie protetyczne cechuje wysoka jakość wykonania oraz naturalny i estetyczny wygląd.

Rozwiązania z zakresu protetyki cyfrowej to usprawnienia w pracy stomatologa i wyższy komfort dla pacjenta

Korzystając z naszych usług z zakresu cyfrowej protetyki stomatologicznej oszczędzacie Państwo czas, bowiem uzupełnienie brakującego elementu uzębienia może nastąpić w trakcie jednej wizyty. Zabieg odbywa się w wygodnej pozycji, a żadna z dokonywanych przez stomatologa czynności nie zagraża zdrowiu. Opuszczając gabinet z odbudowanym uzębieniem, można od razu cieszyć się pełnym uśmiechem oraz jeść. Państwa kompletny uśmiech to główny cel naszej pracy, a jego osiągnięcie jest dla nas źródłem zawodowej satysfakcji. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą usług z zakresu protetyki cyfrowej, by dowiedzieć się, co możemy dla Państwa zrobić.