Korony cyfrowe

Dzięki nowoczesnym urządzeniom, w które wyposażyliśmy nasz gabinet stomatologiczny, oferujemy Państwu możliwość wykonania koron protetycznych metodą cyfrową. Jest to zaawansowane rozwiązanie technologiczne, umożliwiające wyjątkowo precyzyjną oraz szybką i komfortową rekonstrukcję ubytków zębowych za pomocą wysokiej jakości elementów protetycznych, które swoim wyglądem nie różnią się od naturalnego uzębienia. Jest to w naszej ocenie jedno z najlepszych osiągnięć współczesnej stomatologii, które z nieukrywana dumą wprowadziliśmy do naszej oferty.

Korony cyfrowe to doskonałe rozwiązanie dla najbardziej wymagających pacjentów

Wysoka estetyka koron cyfrowych wynika z braku metalowej podbudowy, na której osadzane są protetyczne elementy uzębienia wykonywane w sposób tradycyjny. Aby ukryć ich metalowy element konstrukcyjny konieczne jest pokrycie go odpowiednim materiałem o wątpliwej estetyce. W efekcie tradycyjnie wykonywane uzupełnienie protetyczne nie wygląda naturalnie.

Zastosowanie do odbudowy uzębienia techniki cyfrowej umożliwia natomiast wykonanie sztucznego zęba, który nie będzie się niczym różnił od naturalnych. Wykonane cyfrowo korony protetyczne odwzorowują bowiem wszystkie cechy przezierności szkliwa oraz naturalnych refleksów świetlnych. Dzięki temu finalny efekt wygląda identycznie jak naturalna korona własnego zęba. Ponieważ cyfrowa korona wykonywana jest na podstawie projektu uzyskanego w wyniku trójwymiarowego skanu uzębienia, stanowi najdokładniejszą i najszczelniejszą odbudowę protetyczną dostępną obecnie na rynku stomatologicznym.

Oprócz estetyki korony cyfrowe gwarantują bardzo wysoką wytrzymałość

Materiałem, z którego wykonywane są korony cyfrowe, jest najczęściej tlenek cyrkonu. Jest on bardzo trwałym związkiem chemicznym wykazującym wysoką odporność na ścieranie, dzięki czemu zapewnia nawet kilkukrotnie wyższą wytrzymałość niż standardowo wykorzystywane w protetyce stomatologicznej materiały. Jest także biozgodny i dobrze tolerowany przez organizm, a zatem nie drażni tkanek ani nie powoduje uczuleń. Wykonane w sposób cyfrowy korony są satysfakcjonującą propozycją wypełnień protetycznych.