Laserowa korekta dziąseł

Korektę dziąseł wykonujemy w naszym gabinecie przy użyciu lasera. Uważamy, że każdy nowoczesny gabinet stomatologiczny powinien być wyposażony w wysokiej jakości urządzenia laserowe. Gwarantują one bowiem natychmiastowe i pozbawione powikłań rezultaty oraz prawidłowe gojenie po zabiegu, które skraca okres leczenia.

Wskazania do wykonania laserowej korekty dziąseł

Podstawowym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest przerost dziąseł, który przede wszystkim obniża estetykę uśmiechu. Przerost taki uwidacznia się jako skrócenie widocznej płaszczyzny zęba, co zaburza proporcje w jamie ustnej. W szczególności problem ten dotyczy osób o uśmiechu dziąsłowym (tj. takim, w trakcie którego uwidaczniają się tkanki miękkie przyzębia). Zabieg jest polecany także tym, którzy decydują się na chirurgiczną bądź mniej inwazyjną korektę uśmiechu dziąsłowego z wykorzystaniem toksyny botulinowej.

dziąsła po korekcie

Zabieg obejmuje jedynie tkanki miękkie oraz polega na odcięciu niewielkich ilości nadmiaru tkanki narośniętej na zębach. W ten sposób zmieniony zostaje kształt krawędzi dziąseł. Wykonuje się go na sześciu przednich zębach górnych, które uwidaczniają się podczas uśmiechu. Nazywany jest przez to liftingiem, podnoszeniem dziąseł lub konturowaniem.

Zabieg laserowej korekcji dziąseł umożliwia szybkie przywrócenie zębom anatomicznego kształtu

Laser pozwala na precyzyjne wykonanie korekty tkanki, co zapobiega uszkodzeniu okolic sąsiednich. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, zatem nie odczuwa się bólu ani w jego trakcie, ani po. Laser uszczelnia naczynia krwionośne dzięki czemu nacięta tkanka goi się szybko, nie powodując znacznego dyskomfortu. Biostymulacja laserem zwiększa bowiem poziom przeciwciał, zapobiegając jednocześnie wystąpieniu powikłań. Użycie lasera jest w pełni bezpieczne dla zdrowia oraz nie wiąże się z żadnymi skutkami niepożądanymi.