Licówki cyfrowe

Technologia cyfrowa umożliwia bardzo dokładne wykonanie takich elementów protetycznych jak licówki, które są niezastąpione dla osób chcących poprawić wygląd swojego uzębienia. Te cienkie nakładki na zęby pozwalają ukryć powstałe na nich przebarwienia, wybielić je, a także poprawić kształt, odbudować fragment uszkodzonego zęba i usunąć szpary międzyzębowe.

Licówki cyfrowe są idealnie dopasowane do naturalnych zębów

W przeciwieństwie do tradycyjnych licówek, te wykonane cyfrowo są tak bardzo podobne do naturalnych zębów, że nie sposób ich odróżnić. Przepuszczają światło i nie powodują przebarwień dziąseł, dzięki czemu mogą Państwo przez długi czas cieszyć się pięknym, białym i lśniącym uśmiechem. Ich projekt sporządzany jest po uprzednim trójwymiarowym zeskanowaniu twarzy i uzębienia. Następnie system komputerowy przeprowadza analizę uzyskanego obrazu, dobiera rozmiar i odcień licówek oraz dopasowuje je do warunków anatomicznych pacjenta, który rezultaty tych działań widzi na monitorze. Wizualizacja projektu licówki cyfrowej gwarantuje zadowolenie z uzyskanego ostatecznie efektu.

Zaawansowana technologia umożliwia wykonanie ultra cienkich licówek cyfrowych

Licówki cyfrowe, podobnie jak cyfrowe korony, wykonywane są z tlenku cyrkonu – materiału o wysokiej wytrzymałości mechanicznej, znacznie przekraczającej możliwości tkanki twardej naturalnego zęba. Wytwarzane są techniką komputerową, a ich grubość nie przekracza 0,3 mm, podczas gdy licówki tradycyjne osiągają grubość od 0,4 do 0,8 mm. Założenie popularnych licówek porcelanowych wiąże się z koniecznością oszlifowania zęba, który w przeciwnym wypadku byłby zbyt masywny. Szlifowanie natomiast wiąże się z nieprzyjemnymi doznaniami i koniecznością podania znieczulenia. Przymocowanie do zęba licówki cyfrowej tego nie wymaga, dzięki czemu jest to zabieg dużo mniej uciążliwy dla pacjenta i trwa o wiele krócej.

Tak wysoka precyzja jest możliwa dzięki dokładnie odwzorowującemu stan uzębienia skanowaniu przestrzennemu oraz cyfrowemu zaprojektowaniu elementu protetycznego pozwalającemu na jego szczegółowe odwzorowanie z dokładnością do kilkunastu mikronów. Jest to rozwiązanie innowacyjne, stosowane z powodzeniem przez stomatologów na całym świecie i stwarzające wiele możliwości protetycznych. Cieszymy się, że mogą z nich korzystać także nasi Pacjenci.