Laser SmartM 6w1

W naszym gabinecie stomatologicznym dysponujemy laserem diodowym SmartM polskiego renomowanego producenta LASOTRNIX. To laser najnowszej generacji posiadający niezwykle szerokie możliwości w leczeniu stomatologicznym. Został uznany za najlepszy sprzęt stomatologiczny w Polsce podczas 23 edycji Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych w Poznaniu (CEDE 2013), otrzymując podczas tych targów GRAND PRIX. Jego zastosowanie umożliwia wybór najlepszej metody pracy w stomatologii i pozwala skutecznie usunąć przyczyny zmian chorobowych zaistniałych w jamie ustnej oraz zapobiegać ich nawrotom.

Kilka słów o zaletach lasera SmartM

Laser diodowy SMARTm 980nm/10W + 635nm/200mW jest najnowocześniejszym urządzeniem medycznym umożliwiającym wykonanie precyzyjnych hemostatycznych nacięć, przeprowadzenie kontrolowanej koagulacji oraz odparowanie tkanki.

Laser SmartM 6w1 przeznaczony do zastosowania w stomatologii posiada specjalnie zaprojektowane systemy optyczne oraz wyposażony jest w cienki i elastyczny przewód kwarcowy z dużym wyborem rękojeści. Wyposażony jest w dwie długości fal:

  • 635 nm – ze względu na dodatkowe efekty fotochemiczne. Fale o długości 635 nm są optymalne dla aktywacji błękitu toluidyny – fotouczulacza, dzięki któremu możliwe jest przeprowadzenie fotoaktywnej chemioterapii eliminującej bakterie, wirusy i grzyby bez jakichkolwiek efektów ubocznych. Stosowana moc 200 mW gwarantuje bezpieczną stymulację i fotodezynfekcję w stosunkowo krótkim czasie. Procesy gojenia się ran oraz leczenia zapaleń można przyspieszać dzięki aplikatorom oraz ustawieniu odpowiednich parametrów. Możliwe jest także prowadzenie leczenia zachowawczego tkanek twardych;
  • 980 nm – ze względu na wysoką absorpcję w wodzie. Fale o długości 980 nm umożliwiają uzyskanie najlepszych efektów wycinania lub odparowania tkanki. Są one szybsze i bezpieczniejsze niż popularnie stosowane długości od 808 nm do 810 nm, ponieważ wykazują 8-krotnie większą absorpcję w wodzie.

Laser SmartM z powodzeniem jest stosowany przy zabiegach endodontycznych ponieważ bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu nadwrażliwości zębów i odkażaniu kanałów zębowych. W dziedzinie periodontologii wykorzystywany jest do odkażania kieszonek dziąsłowych i deepitalizacji przyczepu nabłonkowego. Dodatkowo umożliwia hemostatyczne usuwanie nadziąślaków bez konieczności zakładania szwów oraz wspomaga przeprowadzanie zabiegów gingiwektomii. Z jego pomocą możliwe jest bardzo efektowne wybielenie zębów. Możliwa do uzyskania moc maksymalna 10W przy pracy ciągłej oraz 20W przy pracy impulsowej zapewnia stomatologowi komfortową i sprawną pracę w doskonałych warunkach.

PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIA LASERU SMARTM 6W1 W STOMATOLOGII

  • Periodontologia: eliminuje bakterie z kieszonek dziąsłowych.
  • Endodoncja: odkaża kanały i zamyka (zeszkliwia) mikrokanaliki.
  • Protetyka, implantologia i chirurgia: wykorzystywany jest do przeprowadzania cięcia, nacinania, koagulacji tkanek miękkich, kształtowania linii dziąsła, opracowywania pola protetycznego, przygotowania rowka dziąsłowego przed wyciskiem z osuszaniem pola zabiegowego, odsłaniania implantów, nacinania ropni do drenażu połączonego z dezynfekcją jamy ropnia, podcinania wędzidełka języka, wargi górnej oraz dolnej, a także wycinania nadziąślaków, włókniaków i brodawek.
  • Biostymulacja: leczy stany zapalne, podrażnienia, obnażenia miazgi, nadwrażliwość szyjek zębowych, przewlekłe i lekooporne stany zapalne dziąseł, przyzębia i zatoki szczękowej, około-protetyczną martwicę dziąseł, stan suchego zębodołu, urazy stawu skroniowo-żuchwowego, zanikowe zapalenie śluzówki gardła, pooperacyjne rany gardła, neuralgię nerwu trójdzielnego, odleżyny protetyczne, a także przyspiesza regenerację włókien nerwowych, błony śluzowej i tkanek po chirurgicznym modelowaniu, tamuje krwawienie po ekstrakcji zęba oraz niweluje afty i opryszczki.
  • Stomatologia estetyczna: umożliwia zarówno pełne wybielenie wszystkich zębów oraz pojedynczych martwych zębów.
  • PAD – czyli fotoaktywna dezynfekcja kanałów, kieszonek dziąsłowych oraz implantów (periimplantitis), a także ubytków próchniczych i zębów opracowanych przygotowanych do wypełnienia; leczenie stanów zapalnych jamy ustnej wywołanych wirusem opryszczki.

To nowoczesne urządzenie medyczne posiada unikalny zakres zastosowań w mikrochirurgii kontaktowej oraz biostymulacji wykorzystywanej zarówno w stomatologii, jak i laryngologii, a także w dermatologii.

Kontakt

STOMATOLOGIA Marcin Pietrzycki
ul. Kosmiczna 13/1
59-220 Legnica
Tel: (76) 8524 999

Wizyta w gabinecie

Umów się już dziś na wolny termin w naszym gabinecie stomatologicznym:

Marcin Pietrzycki
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
poniedziałek 8.00 – 14.00
wtorek 11.00 – 19.00
środa 11.00 – 19.00
czwartek 15.00 – 21.00

Szymon Baciński
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
poniedziałek 15.00 – 21.00
czwartek 8.00 – 14.00
piątek 15.00 – 21.00