Kiedy wykonać laserową korektę dziąseł?

Kiedy wykonać laserową korektę dziąseł?

by , 16 sierpnia 2016

Niewłaściwie ukształtowane dziąsła mogą powodować szereg problemów związanych nie tylko z estetyką uśmiechu, ale również doprowadzić do schorzeń przyzębia. Wykonywana w takich przypadkach laserowa korekta pozwala w prosty i szybki sposób uzyskać odpowiedni kształt tkanki dziąsłowej i poprawić wygląd naszego uśmiechu, a także zapobiec poważnym chorobom, jakie mogą wystąpić w jamie ustnej na skutek zaniechania jej higieny.

Laserowa korekta dziąseł na problem z ich recesją oraz „gummy smile”

  • Jednym ze wskazań do przeprowadzenia zabiegu laserowego korygującego dziąsła jest „gummy smile”, czyli uśmiech dziąsłowy. O defekcie tym możemy mówić wtedy, gdy tkanka dziąsłowa jest tak przerośnięta, że kiedy osoba z taką wadą uśmiecha się, można zauważyć wyraźne zmniejszenie powierzchni zębów, na które „nachodzi” dziąsło.

W niektórych przypadkach uśmiech dziąsłowy może być połączony z wadami zgryzu. Jeśli tak się dzieje,zdrowe zęby i dziąsla różnych ludzi powinno się najpierw skorygować nieprawidłowości ortodontyczne, a następnie przeprowadzić zabieg laserowej plastyki dziąseł, czyli gingiwoplastyki. Pozwoli on przywrócić właściwe proporcje pomiędzy rozmiarem zębów i dziąseł.

  • Kolejną sytuacją, w której konieczna może być zmiana kształtu dziąsła jest recesja dziąsła, czyli nieprawidłowość polegająca na znacznym obniżeniu tkanki dziąsłowej względem zębów. Zmiany tego typu najczęściej rozwijają się na skutek nieleczonych chorób przyzębia. Może powodować je długo utrzymujący się stan zapalny dziąseł.

Obniżenie linii dziąsłowej często skutkuje odsłonięciem korzeni zębowych i powoduje nadwrażliwość zębów na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Właśnie dlatego lekceważenie tej dysfunkcji może spowodować szereg negatywnych konsekwencji, a nawet doprowadzić do próchnicy korzeni, czy też rozchwiania zębów.

Czy plastyka dziąseł metodą laserową jest bezpieczna?

W naszym gabinecie w Legnicy wszystkie zabiegi tego typu wykonywane są przy użyciu nowoczesnego lasera, gwarantującego Pacjentowi pełne bezpieczeństwo. Odbywają się one przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, które minimalizuje nieprzyjemne odczucia. Dzięki technologii laserowej, podczas korygowania kształtu dziąseł nie występuje krwawienie, a rany pozabiegowe goją się bardzo szybko.