Nauka w służbie młodości: czy botoks likwiduje zmarszczki?

Nauka w służbie młodości: czy botoks likwiduje zmarszczki?

by , 25 maja 2016

Któż dzisiaj nie słyszał o botoksie? Z pewnością nie byłoby łatwo znaleźć taką osobę. Fenomen tej substancji wytłumaczyć można w bardzo prosty sposób: pozwala ona uzyskać doskonałe efekty wygładzenia lub likwidacji zmarszczek w krótkim czasie – bez konieczności ingerencji chirurgicznej i użycia skalpela.

Czym jest botoks?

Substancja nazwana botoksem jest to w rzeczywistości toksyna botulinowa, czyli tak zwany jad kiełbasiany. Ta nazwa tylko brzmi groźnie. Medycyna od dawna zna i z powodzeniem wykorzystuje jej właściwości. Jej działanie opiera się na tym, że czasowo poraża mięśnie odpowiadające za powstawanie zmarszczek mimicznych, co daje efekt w postaci ich wygładzenia.

Możliwości botoksu pierwotnie wykorzystywane były jedynie przez neurologię i okulistykę. Podczas leczenia zeza zastrzykami z toksyny botulinowej lekarze zauważyli, że jednym ze skutków terapii jest także wygładzenie zmarszczek w obrębie mięśni mimicznych. Odkryciem tym od razu zainteresowali się specjaliści medycyny estetycznej i pod koniec lat 80. opracowali bezinwazyjną metodę wygładzania twarzy za pomocą botoksu.

Jakie efekty można uzyskać, stosując zastrzyki z botoksu?

idealna twarz kobieca bez zmarszczekBotoks oddziałuje głównie na mięśnie mimiczne twarzy, co czyni tę substancję idealnym środkiem stosowanym do wygładzania zmarszczek na czole i w okolicach oczu oraz by pozbyć się tak zwanych kurzych łapek. Dzięki toksynie botulinowej możliwe jest także podniesienie opadających kącików ust, czy też wygładzenie bruzd powstałych wokół warg. Zastrzyki z tej substancji mogą również doskonale odmłodzić skórę szyi i dekoltu. Jakie jeszcze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykorzystujące botoks, wykonujemy w naszym gabinecie, dowiecie się z naszej oferty.

Jak przygotować się do zabiegu wypełnienia zmarszczek?

Wypełnienie zmarszczek przy pomocy botoksu nie wiąże się z koniecznością specjalnych przygotowań. Niemniej jednak przed podjęciem decyzji o wstrzyknięciu tej substancji, należy pamiętać, że nie zawsze jest to wskazane. Kiedy tak się dzieje?

Z zabiegów z użyciem botoksu nie powinny korzystać kobiety karmiące piersią, a także osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe lub rozrzedzające krew. Oprócz tego, od przyjęcia botoksowych zastrzyków powinno się powstrzymać również podczas miesiączki.

Zabieg wstrzykiwania botoksu odbywa się bez znieczulenia. Dzieje się tak dlatego, że nie jest to bolesna procedura. Pacjentki przychodzące do naszego gabinetu w Legnicy, bardzo często porównują swoje odczucia podczas zabiegu do ugryzienia komara.

Działanie toksyny botulinowej jest miejscowe – wstrzykuje się w okolicy zmarszczek. By jednak poprawić wygląd całej twarzy i przywrócić jej młodzieńczy wygląd, polecamy zastosowanie mezoterapii, którą przybliżymy naszym Czytelnikom w kolejnym wpisie.