Wszystko, czego chcielibyście się dowiedzieć o laserowym wybielaniu zębów

Wszystko, czego chcielibyście się dowiedzieć o laserowym wybielaniu zębów

by , 8 czerwca 2016

Naturalne, piękne i białe zęby to marzenie wielu z nas. Niestety dzisiejszy tryb życia nie sprzyja jego samoistnej realizacji. Używki takie jak kawa, herbata, czy papierosy sprawiają, że nawet regularne używanie pasty wybielającej nie jest w stanie zapewnić śnieżnej bieli naszym zębom. Na szczęście z pomocą w tej sytuacji przychodzi współczesna stomatologia, która daje możliwość laserowego wybielania zębów. Ten profesjonalny zabieg pozwala w krótkim czasie uzyskać satysfakcjonujący efekt, z którego będziesz się cieszyć za każdym razem, kiedy spojrzysz w lustro lub na swoje zdjęcia.

Laserowe wybielanie zębów krok po kroku

Jeśli zdecydowaliśmy się już na wybielanie zębów metodą laserową, z pewnością chcemy wiedzieć, jak się to wszystko będzie odbywało.

  1. Przygotowanie. Przed zabiegiem należy poddać się kompleksowemu przeglądowi stomatologicznemu oraz usunąć kamień nazębny, a także wyleczyć wszelkie zmiany próchnicze. Taka procedura jest konieczna, gdyż w razie wystąpienia nieszczelnych plomb bądź ubytków, substancje używane podczas wybielania mogą przedostać się do miazgi zęba, a następnie ją podrażnić.
  2. Ochrona. Czas, w którym naszym zębom zostanie przywrócona naturalna biel, waha się od 30 minut do godziny. Pierwszą czynnością, jaką wykonuje stomatolog, jest nałożenie specjalnego żelu, którego zadaniem jest ochronienie dziąseł. Następnie zostaje on utwierdzony przy użyciu lampy UV.
  3. Wybielanie. W dalszej kolejności dentysta nakłada na zęby specjalną substancję wybielającą, której działanie jest aktywowane pod wpływem wiązki lasera. Naświetlanie laserowe trwa ok. 30 minut. Po upływie tego czasu zęby mogą rozjaśnić się o 3 lub 4 tony.

Dieta biała po laserowym wybielaniu zębów

biały uśmiech kobiety i jabłkoNależy pamiętać, że przez około dwa tygodnie po zabiegu szkliwo zębów poddanych wybielaniu może być odwodnione, przez co łatwiej będą wnikały w nie różnego rodzaju barwniki. Właśnie dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, by unikać wszelkich potraw i napojów doprowadzających do zmiany kolorystyki zębów. Na ten okres powinno się zastosować tak zwaną dietę białą i wykluczyć ze swojego jadłospisu kawę, herbatę, czy też silnie barwiące soki.

Wybielanie zębów to początek

Jeśli chcemy, by nasz uśmiech faktycznie zachwycał, powinniśmy zająć się nim kompleksowo. Jeśli wybielanie nie rozjaśni szkliwa w zadowalający sposób, mamy jeszcze do wyboru wykonanie cyfrowych licówek, czyli indywidualnie przygotowanych porcelanowych nakładek, dzięki którym nasz uśmiech będzie nie tylko olśniewająco biały, ale też możliwe będzie skorygowanie wyglądu i kształtu zębów. Może się też okazać, że estetykę naszego uśmiechu zaburza wygląd dziąseł – wtedy zaproponujemy wykonanie ich laserowej korekty.

Nasz gabinet stomatologiczny w Legnicy jest wszechstronnie przygotowany do tego, by dbać o uśmiechy naszych Pacjentów – nieustannie zdobywamy nowe doświadczenia i bierzemy udział w szkoleniach, dzięki czemu wprowadzamy najnowsze techniki wybielania zębów.