Czy usta można powiększać zarówno przy użyciu botoksu jak i kwasu hialuronowego?

Czy usta można powiększać zarówno przy użyciu botoksu jak i kwasu hialuronowego?

Piękne i zadbane usta o uwydatnionym, pełnym kształcie są wizytówką każdej kobiety. Jeszcze do niedawna uzyskanie wymarzonego ich wyglądu wiązało się z koniecznością poddania się operacji plastycznej. Dziś jednak możliwe jest uzyskanie spektakularnego efektu przy pomocy mniej inwazyjnych metod takich jak zastrzyki z botoksu, czy kwasu hialuronowego. Co najważniejsze – można je wykonać także w gabinecie stomatologicznym, w którym pracuje odpowiednio przygotowany lekarz posiadający uprawnienia do przeprowadzania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Różnice między zabiegami z botoksu a kwasu hialuronowego

wstrzykiwanie botoksu w usta

Rys. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w usta

Przebieg zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i botoksu jest podobny – właściwa substancja podawana jest na odpowiednią głębokość pod skórę.

SPOSÓB DZIAŁANIA APLIKOWANEJ SUBSTANCJI: substancja zwana kwasem hialuronowym podawana podskórnie w celu powiększania ust, zwiększa swoją objętość; potocznie można powiedzieć, że w pewien sposób „pęcznieje”. Dzięki temu pozwala ona zwiększyć rozmiar ust i nadać im pożądany kształt, a także lepiej je uwydatnić. Z kolei botoks, który nie jest wypełniaczem, wstrzyknięty w tkanki wokół warg powoduje porażenie mięśni prowadzące do zniwelowania zmarszczek mimicznych, ale nie daje efektu zwiększenia objętości. O tym, jak dokładnie działa botoks, przeczytacie w kolejnym wpisie na naszym blogu.

EFEKTY: w przypadku, kiedy wstrzykiwany jest kwas hialuronowy rezultat można zaobserwować niemal natychmiast. Natomiast po zabiegu z botoksem skutek będzie wyraźnie widoczny dopiero po upływie kilku dni. Uzyskane rezultaty również nie będą tożsame.

ZALECENIA PO ZABIEGU: po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego powinno się przede wszystkim pić dużo płynów i unikać zbyt zimnych lub zbyt gorących potraw. Nie wolno też masować ostrzykniętych miejsc. Pacjentki, którym z kolei wstrzykiwany był botoks, powinny natomiast pamiętać, by starać się regularnie masować ostrzykiwane miejsce oraz ćwiczyć mięśnie wokół warg.

Jak przebiega zabieg powiększania warg?

Zanim lekarz wykona zabieg, zawsze przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką, na podstawie którego może stwierdzić, czy nie występują żadne przeciwwskazania. Przed rozpoczęciem procedury dezynfekuje się okolice ust i podaje znieczulenie. Zasadniczą częścią zabiegu jest wstrzyknięcie w odpowiednich miejscach substancji czynnej.

W naszym legnickim gabinecie wykonujemy wiele zabiegów powiększenia ust poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego lub likwidację zmarszczek poprzez podanie botoksu, w zależności od potrzeb i preferencji naszych Pacjentek.
By zmaksymalizować efekt olśniewającego uśmiechu – bo uśmiech to nie tylko usta, ale też kryjące się za nimi zęby – warto działać kompleksowo i poza estetyką ust zadbać także o biel zębów. W naszej ofercie znajdziecie laserowe wybielanie zębów i cyfrowe licówki. Czyż można sobie wyobrazić coś piękniejszego niż hollywoodzki uśmiech? W gabinecie STOMATOLOGIA Marcin Pietrzycki dbamy o to, by tak właśnie wyglądały uśmiechy wszystkich naszych Pacjentów.