Jak pokonać obawy przed noszeniem protezy i wybrać tą najlepszą dla siebie?

Jak pokonać obawy przed noszeniem protezy i wybrać tą najlepszą dla siebie?

by , 6 lipca 2016

Nie zawsze wzmożone starania o utrzymanie dobrego stanu naszego uzębienia okazują się wystarczające, aby zachować zdrowe, naturalne zęby przez całe życie. Często niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej protezy zębowej. Takie rozwiązanie może budzić wiele obaw i wątpliwości. Jeśli chcesz sobie z nimi poradzić, zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Protezy zębowe – nie takie straszne, jak je malują

Noszenie protezy zębowej w naszym społeczeństwie zwykle budzi negatywne skojarzenia. Wiele osób ją stosujących dość często narzeka na dyskomfort związany z tym, iż nie utrzymuje się ona odpowiednio, bądź powoduje odruch wymiotny. Dotyczy to jednak klasycznych rozwiązań protetycznych.

Te, które proponujemy naszym Pacjentom, wykorzystują najnowsze osiągnięcia techniki i współczesnej stomatologii. Warto się z nimi zapoznać, zanim podejmiemy decyzję o wyborze protezy. Kiedy już zdamy sobie sprawę z tego, że odpowiednie uzupełnienie protetyczne może całkowicie zastąpić naturalne zęby i nie powodować żadnych problemów, łatwiej nam będzie zdecydować się na ten krok.

Obecnie tradycyjne, wyjmowane protezy można zastąpić protezami na implantach. Tego typu substytuty naturalnego uzębienia są mocowane za pomocą specjalnych sztyftów umieszczanych w kościach szczęki. Są to implanty zębowe. Czasem – w zależności od wskazań klinicznych – mogą być one również zastąpione przez miniimplanty, którym został poświęcony inny wpis na naszym blogu p.t.”Kiedy wszczepić miniimplanty?”.

Dzięki temu, że podobnie jak prawdziwe zęby, mocowane są one w kości nie ma ryzyka, że będą przemieszczały się podczas jedzenia, czy rozmawiania. Świadomość komfortu, jaki stwarzają protezy tego typu pomaga rozwiać wszelkie obawy i wątpliwości.

Protezy, mosty, czy korony?

Wybór odpowiednich rozwiązań protetycznych zależy od tego, jak duże mamy braki w uzębieniu. Jeśli nie są one zbyt rozległe, na początku warto zdecydować się na korony cyfrowe. Mogą one zostać przytwierdzone do kości żuchwy za pomocą implantów. Tego typu uzupełnienia nie odbiegają wyglądemproteza zębowa pełna górna od naturalnych zębów, co jest ich niewątpliwą zaletą.

Kiedy mamy dość rozległe braki w uzębieniu zlokalizowane obok siebie, ale nie potrzebujemy protezy całkowitej, warto wstawić tak zwane mosty na implantach. Rozwiązanie to jest o wiele tańsze, gdyż wystarczą już dwa implanty, aby doskonale utrzymać kilkupunktowy most.

W przypadku całkowitego braku uzębienia najlepszym rozwiązaniem natomiast jest także most na implantach lub też proteza mocowana na implantach.

W naszym gabinecie w Legnicy oferujemy szeroki zakres zabiegów implantologicznych, obejmujących przygotowanie do implantów, a także ich wstawienie. Istnieje również możliwość płacenia za implanty w systemie ratalnym – w gabinecie Pietrzyckich dbamy o to, by nasza oferta była dostępna dla wszystkich Pacjentów.