Miniimplanty

Wychodząc naprzeciw niekonwencjonalnym przypadkom implantologicznym oraz związanym z nimi Państwa wysokim oczekiwaniom, oferujemy w naszym gabinecie stomatologicznym szereg rozwiązań z zastosowaniem miniimplantów, które odróżnia od klasycznych implantów mniejsza średnica wynosząca od 1,4 do 2,5 mm. Tradycyjne implanty mają średnicę nie mniejszą niż 3,6 mm, dlatego też nie we wszystkich przypadkach mogą być stosowane.

Miniimplanty to prosta i minimalnie inwazyjna metoda stabilizacji protez zębowych

Rozwiązanie to poleca się w szczególności osobom, u których protezy częściowe lub całkowite są niestabilne, powodują urazy błony śluzowej lub sprawiają ból w trakcie spożywania posiłków. W takich przypadkach wszczepienie, w miejscu utraconego korzenia zęba, miniaturowych tytanowych implantów zakończonych niewielką kulką, która połączona z zaczepem umieszczonym w protezie daje stabilny zatrzask, jest efektywnym i sprawdzonym rozwiązaniem. Daje ono gwarancję utrzymania wypełnienia protetycznego w jednym miejscu bez kłopotliwego używania kleju do protez. Ustabilizowana proteza znacznie poprawia komfort żucia, a zatrzaski, które z biegiem czasu podlegają naturalnemu zużyciu, bez problemu można wymienić na nowe.

Minimimplanty stanowią doskonałe rozwiązanie w nietypowych przypadkach klinicznych

Ze względu na niewielkie rozmiary, miniimplanty świetnie sprawdzają się w tych przypadkach klinicznych, w których powstała w miejscu utraconego zęba przestrzeń okazuje się zbyt wąska, aby umieścić w niej klasyczną tytanową śrubę lub gdy kości jest zbyt mało, by umiejscowić w nich standardowe implanty. W tego typu sytuacjach system miniimplantów zębowych okazuje się jedynym możliwym rozwiązaniem. Zalecany jest ponadto:

  • osobom cierpiącym na choroby ogólnoukładowe tkanki łącznej (reumatoidalne), u których założenie implantów standardowych jest ryzykowne,
  • pacjentom cierpiącym na schorzenia na choroby nerek, serca, nadciśnienie czy osteoporozę,
  • wszystkim, którzy obawiają się zabiegów chirurgicznych.
  • są wykorzystywane także jako rozwiązanie czasowe w trakcie gojenia się implantów standardowych.

Wszczepienie miniimplantów zębowych to zabieg krótki i mało inwazyjny

Wiąże się najczęściej z niewielką chirurgiczną ingerencją, której efekty uzyskiwane są bezpośrednio po zabiegu. Wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym, trwa krótko, a ewentualny dyskomfort po zabiegu jest niemalże nieodczuwalny. Ważne jest również to, że możliwość oraz ilość wystąpienia ewentualnych powikłań jest minimalna.

Kontakt

STOMATOLOGIA Marcin Pietrzycki
ul. Kosmiczna 13/1
59-220 Legnica
Tel: (76) 8524 999

Wizyta u lekarza implantologa

Umów się już dziś na wolny termin z naszym lekarzem specjalizującym się w implantologii:

Marcin Pietrzycki
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
poniedziałek 8.00 – 14.00
wtorek 11.00 – 19.00
środa 11.00 – 19.00
czwartek 15.00 – 21.00

Szymon Baciński
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
poniedziałek 15.00 – 21.00
czwartek 8.00 – 14.00
piątek 15.00 – 21.00