Uzupełnienie brakujących zębów

Z naszego doświadczenia wynika, że utrata zęba lub liczniejsze braki w uzębieniu są najczęstszym powodem wizyt stomatologicznych. W naszym gabinecie w Legnicy oferujemy uzupełnianie tych ubytków za pomocą specjalnie dopasowanych do każdego przypadku implantów.

brakujące zęby u młodej pacjentki

Niezależnie od przyczyny utraty uzębienia zawsze wskazane jest uzupełnienie brakujących zębów

Negatywne następstwa, związane z utratą choćby jednego zęba, są większe niż nam się wydaje. Uzupełnienie ubytku jest zalecane nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim z powodów czysto zdrowotnych. W chwili bowiem, kiedy tracimy choćby jeden ząb, niezależnie od tego czy w szczęce górnej, czy dolnej, dwa sąsiednie zęby, wskutek utraty oparcia, zaczynają się powoli przesuwać i pochylać w kierunku powstałej pomiędzy nimi przestrzeni. Ząb umiejscowiony przeciwstawnie zaczyna wysuwać się z zębodołu, by uzupełnić lukę po utraconym zębie (tzw. efekt Godona). Nieprawidłowe osadzenie pozostałych zębów w łuku sprawia, że są one bardziej podatne na próchnicę i szybciej się zużywają oraz może prowadzić do zmian zwyrodnieniowych w stawach skroniowo-żuchwowych. Ponadto w przypadku utraty zęba wskutek wybicia czy złamania odsłonięty korzeń jest wrażliwy na ciepło i zimno, natomiast w przypadku usunięcia zęba wraz z korzeniem po pewnym czasie kość poniżej usuniętego zęba zanika. Oznacza to, że naturalną konsekwencją utraty jednego zęba może być nawet utrata kolejnych. Następstwem zaś zaistniałych braków w uzębieniu są problemy z należytym rozdrabnianiem pokarmów, co z kolei powoduje zaburzenia w pracy przewodu pokarmowego.

Uzupełnianie brakujących zębów – liczą się praktyczne rozwiązania

Spośród dostępnych na rynku usług stomatologicznych rozwiązań uzupełnienie powstałych w uzębieniu ubytków implantami wykończonymi elementem protetycznym jest najbardziej korzystne dla każdego pacjenta. Nie istnieje wówczas konieczność szlifowania sąsiednich zębów, co ma miejsce w przypadku tradycyjnego mostu (tj. protezy stałej zbudowanej z kilku koron opartych na sąsiednich zębach), który można zastosować jedynie wówczas, kiedy zęby filarowe są w dobrym stanie. Ponadto użytkowanie implantów nie jest tak problematyczne jak proteza ruchoma, którą trzeba codziennie wyjmować i czyścić, a co pewien czas wymieniać na nową. Dodatkowo: wszczepienie implantu nie prowadzi do zaniku kości, a osadzony na nim sztuczny ząb może służyć nawet przez kilkadziesiąt lat, zachowując się tak jak naturalny.

Kontakt

STOMATOLOGIA Marcin Pietrzycki
ul. Kosmiczna 13/1
59-220 Legnica
Tel: (76) 8524 999

Wizyta u lekarza implantologa

Umów się już dziś na wolny termin z naszym lekarzem specjalizującym się w implantologii:

Marcin Pietrzycki
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
poniedziałek 8.00 – 14.00
wtorek 11.00 – 19.00
środa 11.00 – 19.00
czwartek 15.00 – 21.00

Szymon Baciński
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
poniedziałek 15.00 – 21.00
czwartek 8.00 – 14.00
piątek 15.00 – 21.00