Protezy na implantach

Tym osobom, które poszukują komfortowego rozwiązania pozwalającego na odbudowę utraconego uzębienia, proponujemy wykonanie protez, do których mocowania używa się implantów. To alternatywa zdecydowanie korzystniejsza finansowo niż wykonanie na nich mostów, pozwalająca jednak – podobnie jak mosty – odzyskać kompletne uzębienie. Jest to metoda najczęściej wybierana przez pacjentów decydujących się na implantologiczne leczenie bezzębia.

Wykonanie protezy na implantach to przede wszystkim doskonała stabilizacja sztucznego uzębienia

Komfort użytkowania takiej protezy jest nieporównywalnie wyższy niż korzystanie ze standardowych protez, które nie posiadają zakotwiczenia w postaci implantów. Ponieważ klasyczna proteza nie jest stabilnie zamocowana, może powodować urazy błony śluzowej, a także sprawiać ból podczas jedzenia, a nawet wypadać z jamy ustnej! Natomiast stabilizacja protezy za pomocą kilku implantów gwarantuje swobodę jej użytkowania bez obaw o mimowolne przemieszczenie się, czy też konieczności kłopotliwego używania kleju do protez.

Efekt niespotykanej przy standardowych protezach stabilności uzyskiwany jest poprzez zamontowanie na wszczepionych uprzednio implantach specjalnych zatrzasków, które umożliwiają samodzielnie zamieszczanie na nich protez, gwarantując przy tym doskonałą ich retencję. Ilość wszczepów, które będą stanowiły mocowanie protezy, jest uzależniona od stanu kości pacjenta oraz indywidualnych predyspozycji. Zanim pacjent podejmie decyzję co do sposobu rekonstrukcji uzębienia, demonstrujemy w naszym gabinecie sposób działania tego typu protezy na modelu wykonanym w skali 1:1.

Protezy na implantach cechuje łatwość użytkowania

Zatrzaskowe zamocowanie protez na implantach jest rozwiązaniem pewnym, gwarantującym właściwą ich stabilność oraz wysoki komfort użytkowania. Protezy mocowane w ten sposób są doskonałym rozwiązaniem w szczególności dla osób starszych, ponieważ można z łatwością je wyjąć z jamy ustnej oraz wyczyścić. To rozwiązanie sprawdzone oraz polecane przez wielu naszych pacjentów.

Kontakt

STOMATOLOGIA Marcin Pietrzycki
ul. Kosmiczna 13/1
59-220 Legnica
Tel: (76) 8524 999

Wizyta u lekarza implantologa

Umów się już dziś na wolny termin z naszym lekarzem specjalizującym się w implantologii:

Marcin Pietrzycki
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
poniedziałek 8.00 – 14.00
wtorek 11.00 – 19.00
środa 11.00 – 19.00
czwartek 15.00 – 21.00

Szymon Baciński
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
poniedziałek 15.00 – 21.00
czwartek 8.00 – 14.00
piątek 15.00 – 21.00