Mosty na implantach

Dla wszystkich tych, którzy z różnych powodów utracili własne uzębienie, a jednocześnie cenią sobie wysoki komfort użytkowania uzębienia zastępczego, oferujemy wykonanie mostów na implantach. To rozwiązanie nieco bardziej kosztowne niż protezy wykorzystujące implanty jako mocowanie, ale za to pozwalające zapomnieć o braku naturalnych zębów.

Mosty na implantach to propozycja dla najbardziej wymagających pacjentów

Są mocowane na stałe, a zatem najbliżej im do naturalnych zębów. To rozwiązanie nieporównywalne do wszelkiego rodzaju protez zębowych, niezależnie od tego czy są to protezy klasyczne, czy mocowane za pomocą implantów. Tego typu mosty doskonałe są dla tych, którym zależy na utrzymaniu wysokiego komfortu użytkowania, jak również wysokiej estetyki.

Zakres odbudowy uzębienia za pomocą mostu na implantach zależy od indywidualnych potrzeb

Mosty mocowane do implantów można wykonać zarówno w przypadku braku kilku zębów, jak i całkowitego braku zębów. W tym pierwszym przypadku wystarczające jest zazwyczaj umocowanie niezbędnej ilości porcelanowych koron na dwóch implantach. Do zamocowania zaś porcelanowego mostu całkowitego konieczne jest już wszczepienie minimum sześciu implantów w górnej szczęce oraz co najmniej czterech w żuchwie.

Zawsze jednak liczba implantów jest uzależniona od indywidualnych warunków kostnych i predyspozycji w jamie ustnej pacjenta. Most całkowity przytwierdzony do implantów może występować zatem w różnych wariantach. Jego ostateczny kształt dostosowywany jest w naszym gabinecie zawsze  do zapotrzebowania każdego pacjenta; uwzględniamy tu liczbę implantów stanowiących sztuczne korzenie oraz zakres finalnej odbudowy łuku zębowego. W każdym przypadku celem tego zabiegu jest całkowita rekonstrukcja uzębienia, którego późniejsza higiena, jest zbliżona do standardowej pielęgnacji naturalnych zębów.

Kontakt

STOMATOLOGIA Marcin Pietrzycki
ul. Kosmiczna 13/1
59-220 Legnica
Tel: (76) 8524 999

Wizyta u lekarza implantologa

Umów się już dziś na wolny termin z naszym lekarzem specjalizującym się w implantologii:

Marcin Pietrzycki
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
poniedziałek 8.00 – 14.00
wtorek 11.00 – 19.00
środa 11.00 – 19.00
czwartek 15.00 – 21.00

Szymon Baciński
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
poniedziałek 15.00 – 21.00
czwartek 8.00 – 14.00
piątek 15.00 – 21.00