Implanty zębowe

Oferowana przez nas usługa wszczepienia implantów zębowych to obecnie jedyne na rynku usług stomatologicznych rozwiązanie, pozwalające na rekonstrukcję ubytków zębów w stopniu zbliżającym komfort użytkowania sztucznego elementu jamy ustnej do posiadania naturalnego uzębienia. Poza tym jest to rozwiązanie niewątpliwie najbardziej estetyczne i najmniej kłopotliwe w codziennym użytowaniu.

Implant to tytanowy wszczep śródkostny zastępujący brakujący korzeń zęba

Implant przybiera formę śrubki, która łączy sztuczny ząb z kostnym podłożem. Umieszcza się go w kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego korzenia zęba. Dzięki biokompatybilnym właściwościom tytanu, z którego jest wykonany, implant nie jest rozpoznawany przez organizm ludzki jako ciało obce, a zatem nie jest skierowana przeciwko niemu żadna reakcja obronna.

Naturalnym procesem jest natomiast narastanie wokół implantu kości, aż do ich połączenia (jest to tzw. proces osteointegracji). W tym czasie, trwającym od 3 do 6 miesięcy, Pacjent nosi tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Po zespoleniu z tkanką kostną możliwe staje się umieszczenie na implancie odpowiednio dopasowanego elementu protetycznego imitującego zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością, naturalny ząb. Niekiedy towarzyszy temu wykonanie zabiegu na tkankach miękkich, polegającego na odpowiednim ukształtowaniu dziąsła, co ma znaczenie estetyczne szczególnie w odcinku przednim.

Wszczepiony implant zębowy nie różni się praktycznie od naturalnego uzębienia

Staje się on bowiem integralną częścią organizmu, a jego obecność jest tak naturalna, jak posiadanie własnych zębów. Nie sprawia ponadto jakichkolwiek dolegliwości bólowych i co istotne, nie stanowi przeciwwskazań do badań diagnostycznych takich jak RTG, TK, czy MR. Umieszczony na nim element protetyczny spełnia wszystkie funkcje naturalnego zęba. Skutecznie niweluje zatem problemy, które wiążą się z brakiem kompletnego uzębienia, w szczególności związane z rozdrabnianiem pokarmów oraz estetyką.

Implanty zębów to rozwiązanie długoczasowe

Warunkiem trwałości rozwiązań z zakresu implantologii stomatologicznej jest utrzymywanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Nie jest to jednak czynność kłopotliwa, ponieważ niczym nie różni się od tej, wykonywanej przez osoby posiadające naturalne uzębienie. Należy do niej szczotkowanie zębów minimum dwa razy dziennie oraz regularnie stosowanie szczoteczek międzyzębowych, nici dentystycznej czy irygatora. Dla zachowania żywotności implantu zalecane są ponadto regularne kontrole w gabinecie stomatologicznym, odbywane co najmniej raz na pół roku.

Kontakt

STOMATOLOGIA Marcin Pietrzycki
ul. Kosmiczna 13/1
59-220 Legnica
Tel: (76) 8524 999

Wizyta u lekarza implantologa

Umów się już dziś na wolny termin z naszym lekarzem specjalizującym się w implantologii:

Marcin Pietrzycki
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
poniedziałek 8.00 – 14.00
wtorek 11.00 – 19.00
środa 11.00 – 19.00
czwartek 15.00 – 21.00

Szymon Baciński
(rejestracja telefoniczna 601 14 12 99)
poniedziałek 15.00 – 21.00
czwartek 8.00 – 14.00
piątek 15.00 – 21.00