Jak zastąpić utracony ząb?

Jak zastąpić utracony ząb?

by , 23 czerwca 2016

O tym, że o stan naturalnego uzębienia należy dbać przez całe życie nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Warto również pamiętać, że regularne uzupełnianie brakujących zębów jest również jednym z elementów pozwalających nam cieszyć się dobrą kondycją jamy ustnej. Jeśli w naszej szczęce będzie brakowało nawet kilku zębów, w dłuższej perspektywie może to doprowadzić do negatywnych konsekwencji, takich jak zmiana ułożenia innych zębów, a nawet ich wypadnięcie, czy też zanik kości żuchwy i szczęk.

By zapobiec wystąpieniu tak poważnych skutków, warto zdecydować się na uzupełnienie brakujących zębów już w młodym wieku. Lekarz implantolog w miejsce braków w uzębieniu może wstawić nowoczesne korony cyfrowe, które swoim wyglądem nie odbiegają od naturalnych zębów, bądź też wybrać inną metodę, która pozwoli na zastąpienie naturalnego zęba.

Nowoczesne sposoby uzupełniania braków w uzębieniu

1. Implanty zamiast pojedynczych zębów

Obecnie najlepszym wyborem w przypadku uzupełniania braków w uzębieniu są implanty zębowe. Ich wstawienie polega na umieszczeniu w kości szczęki niewielkich tytanowych śrub, których zadaniem jest zastąpienie naturalnego korzenia. Następnie nad implantem nadbudowywana jest korona. Współczesna technologia, dzięki zastosowaniu koron cyfrowych umożliwia stworzenie takiej porcelanowej repliki zęba, którą trudno odróżnić od własnego uzębienia. Pacjenci przychodzący do naszego gabinetu w Legnicy mówią, że po założeniu korony zupełnie nie odczuwają tego, że w ich szczęce znajduje się sztuczny ząb. Jest to jeszcze jedna, niewątpliwa zaleta wstawienia implantów zębowych.

2. Mosty na implantach w przypadku liczniejszych ubytków w łuku zębowym

korony zębowe na czarnym tleKolejnym rozwiązaniem, które pomoże uzupełnić brakujące uzębienie, jest wstawienie mostu na implantach. Ta metoda świetnie sprawdzi się w przypadku osób, u których brakuje kilku zębów obok siebie. Dzięki niej za uzupełnienie ubytków w łuku zębowym wymaga wszczepienia tylko kilku implantów, do których przymocowany zostanie most. Ten sposób sprawdzi się także u osób, którym brakuje wszystkich zębów – wykonuje się wtedy mosty 10-12 punktowe. Ważne, że będzie on mógł być wstawiony także u osób ze słabymi kośćcem w obrębie żuchwy.

3. Protezy na implantach przy bezzębiu

W przypadku konieczności kompletnego odbudowania całego uzębienia, czasem najlepiej jest zastosować protezy na implantach. Jeśli lekarz implantolog stwierdzi, że kości szczęki są za słabe, aby utrzymać protezę na zwykłych implantach, warto rozważyć użycie miniimplantów. Zamontowanie protezy przy ich pomocy wiąże się zwykle z mniejszą inwazyjnością.

W trosce o to, by wszyscy nasi Pacjenci mogli skorzystać z tych nowoczesnych rozwiązań, przygotowaliśmy ofertę Zębów na raty, z którą można zapoznać się po kliknięciu w link.

Jak przebiega przygotowanie do wszczepienia do implantów zębowych?

Przed wszczepieniem implantów dentysta dokładnie oceni stan naszego uzębienia, oraz kości żuchwy. Jeśli zdiagnozuje ubytki, będzie musiał je wyleczyć, usunie również kamień nazębny. Czasami implantolog zaleca także odbudowę kości szczęki w miejscach, gdzie uległa ona szczególnemu osłabieniu, bądź zanikowi. Na czym polega ten zabieg, dowiesz się tu.

Szczegółowy przebieg całego procesu uzupełniania uzębienia za pomocą implantów poznasz tu: Implanty krok po kroku.

W kolejnym wpisie na naszym blogu opowiemy o tym, czym różnią się implanty tradycyjne od miniimplantów.